У Дніпропетровській області правоохоронці затримали кримінального авторитета, якого вважають «смотрящим» за Нікопольським і Томаківським районами. Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської обласної прокуратури.

62-річний громадянин створив організовану групу з числа близьких родичів, знайомих та осіб, які відбувають покарання у виправній колонії.

Так, протягом 2020-2021 років зазначені громадяни вчинили низку тяжких та особливо тяжких злочинів, вимагали грошові кошти у підприємців та фермерів, обкладали їх щомісячною даниною та надавали так звані послуги «кримінального даху».

Зараз викрито 16 членів злочинного угруповання, троє з них оголошені в розшук.

Під час санкціонованого обшуку за місцем проживання зловмисників правоохоронці вилучили автомобілі, зброю, банківські картки, мобільні телефони та грошові кошти.

Організатору групи повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч.3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 255-1, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 255-2 КК України (поширення злочинного впливу, організація, сприяння у проведенні та участі у злочинних зборах представників організованої групи).

Його дружина та двоє учасників групи підозрюються у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 Ст. 27 ч. 3 ст. 28 Ч. 1 ст. 255-1 КК України. Іншим учасникам інкримінується вчинення кримінальних злочинів за ч.2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 255-2, ч. 1 ст. 255-3 та ч. 1 ст. 263 КК України (встановлення та розповсюдження злочинного впливу, участь у злочинних зборах; звернення за застосуванням злочинного впливу; незаконне поводження зі зброєю та бойовими припасами).

Досудове розслідування триває. Встановлюється коло причетних до злочинів осіб.