Дніпровські художники малюють не тільки на полотні і папері – серед них чимало любителів стріт-арту, готових невтомно розмальовувати міські стіни і паркани. Однак існують певні правила благоустрою, які не дозволяють це робити там, де заманеться. Якщо власнику тієї чи іншої будівлі не сподобаються такі мистецтва, конфлікт неминучий. Однак тепер у цьому питанні намітилися суттєві зміни.

- Спробою впорядкувати візуальний простір нашого міста став прийнятий нещодавно меморандум про вуличне мистецтво — розповідає головний художник Дніпра Сергій Білий. - Це суспільний договір, в якому описані правила для вуличних майстрів. Якщо вони зацікавлені, щоб їх твори жили довго, значить, повинні слідувати цим інструкціям. Інспекція з міського благоустрою зобов'язана прати вуличні малюнки, які зроблені в недозволених місцях. Художникам потрібно знати про це і уникати заборонених поверхонь. Меморандум не вказує, що саме потрібно малювати і як, він відповідає тільки на питання «де?».

Однозначно заборонено малювати на пам'ятках архітектури, на цегляних стінах. Повний список заборон можна знайти на сторінці Сергія Білого у Фейсбуці. Очевидно, що в нашому місті є безліч зображень, які не вписуються в концепцію документа. Яка їхня доля-поки невідомо. Можливо, деякі з них скоро зникнуть з дніпровських вулиць. Наприклад, фіолетові троянди на фасаді будинку по вулиці Жуковського, 2-б, які відверто спотворюють бежеву будівлю в стилі радянського конструктивізму. У цьому питанні важливо, щоб кожен вуличний художник сприймав Міський простір не як полотно у власній майстерні, де він може малювати все, що завгодно, а набагато ширше. І, зрозуміло, з більшою відповідальністю.

- Мені приємно, що міська влада враховує думку дніпрян, у тому числі художників, — зізнається вуличний художник Сергій Грес, один з авторів Меморандуму. - Компроміс знайдений, він став першим кроком до розуміння вуличного мистецтва. Родом я з Кіровоградської області, займався стріт-артом в різних містах. Чесно кажучи, ті, хто займаються графіті, зазвичай не замислюються, де саме вони малюють. Інша справа - вуличне мистецтво, в якому, на мою думку, полягає душа міста. Я завжди відповідально підходив до того, де і що зображую. На дніпровських вулицях намалював близько десяти напівказкових істот-мурахоїдів. Вони різні, але всі яскраві і позитивні. В результаті вийшов цілий портал. Сподіваюся, дніпрянам припали до смаку мої малюнки, а значить, у них буде довге життя!