Високий пульс людини – один з найважливіших сигналів порушення здоров'я. Не одну сотню років стан організму відстежують, в тому числі за допомогою пульсу.

Звичайно, після фізичних навантажень, наприклад, після бігу, пульс буде прискореним – і це цілком нормально, але якщо через деякий час нормальний пульс не відновиться і залишиться на високому рівні, варто задуматися про своє здоров'я і, звичайно, звернутися до лікаря. Взагалі, помітити прискорений пульс складніше, ніж якийсь інший недуг – людина просто відчуває швидку пульсацію, загальне ослаблення організму, запаморочення і шуми у вухах, так що періодично потрібно уважно стежити за станом свого організму.

Нормальний пульс середньостатистичної здорової людини – від 65 до 85 ударів в хвилину (цифра залежить від віку і стану здоров'я), а ось 90 ударів сміливо можна вважати прискореним серцебиттям. Як вже позначалося, при занятті спортом пульс частішає у кожного з нас, це вважається здоровою реакцією тіла, але і у частоти серцебиття під час фізичних навантажень є свої норми. Визначити їх дуже просто – достатньо з 220 відняти число, рівне вашому віку. Наприклад, у тридцятирічної людини пульс під час заняття спортом може досягати 190 ударів в хвилину, а у п'ятдесятирічної – 170.

Крім того, пульс прискорює переїдання протягом дня і особливо на ніч. Якщо ви хочете трохи знизити кількість ударів свого серця, а, отже, навантаження на нього, дотримуйтеся правильного харчування, зменшуйте порції, але збільшуйте кількість прийомів їжі, як мінімум до 4-5 разів на добу, причому останній прийом їжі повинен бути не менше ніж за 4 години до сну.

Але є й інші причини високого пульсу, які можна вважати по-справжньому небезпечними і вимагають негайного лікування. Наприклад, сильний і тривалий стрес, захворювання серцевого м'яза, порушення гормонального фону, висока температура, інфекційні або гнійні захворювання, а також ураження органів системи дихання. І якщо від стресу можна позбутися самостійно, відпочивши, випивши смачного чаю або помедитувавши, то інші проблеми можна вирішити тільки за допомогою фахівця.

Для початку необхідно звернутися до кардіолога, який допоможе вам правильно визначити причину підвищеного пульсу або запропонує здати деякі аналізи, які допоможуть дізнатися про ваших захворюваннях, що викликають прискорене серцебиття. Наприклад, вас можуть відправити на УЗД серця, попросять перевірити рівень гормонів, які виробляє щитовидна залоза, і адреналіну, проведуть загальний аналіз крові і ЕКГ, можливо, відправлять до ендокринолога.

Після проходження всіх необхідних обстежень, лікар зробить висновок про причини підвищення пульсу і обов'язково призначить лікування. Адже прискорене серцебиття при нормальному тиску – дуже небезпечне явище. Звичайно, вам можуть призначити заспокійливі або бета-блокатори, але, можливо, що необхідно буде набагато більш серйозне лікування, наприклад, при порушеннях роботи дихальної системи. Тому не варто ігнорувати подібне порушення, а відразу ж проконсультуватися у фахівця.

Після занять спортом або будь-яких інших фізичних навантажень необхідно відстежувати свій пульс і намагатися повернути його в нормальний ритм якомога швидше. Своєчасне звернення до кардіолога допоможе зберегти здоров'я, а ігнорування – навпаки, в рази погіршить стан організму аж до незворотних наслідків. Високий пульс при нормальному тиску – яскравий приклад того, як ледь помітний недуг, що часто ігнорується людьми може бути сигналом великої небезпеки для життя.