Словосполучення «уколи краси» відомо нам з новин про життя зірок і з реклами, що закликає повернути молодість. Під цими словами маються на увазі ін'єкції, які відновлюють шкіру. Розберемося, які методики уколів краси існують і в чому їх особливості.

Чим можуть допомогти уколи краси

Уколи краси розгладжують зморшки, що з'являються з часом на шкірі. На обличчі зморшки можуть з'являтися навіть в молодості через особливості будови обличчя і скорочення м'язів при вираженні емоцій. Ну а з плином часу через зміни на клітинному рівні змінюється структура шкіри: виробляється менше колагену, без якого втрачається пружність і еластичність шкіри.

Відповідно, і уколи краси спрямовані на подолання причин появи зморшок. За допомогою ін'єкцій скорочують міміку або регенерують сполучну тканину.

Які є ін'єкційні методики для ефекту омолодження шкіри

Розберемося докладніше в методиках ін'єкцій для відновлення шкіри обличчя.

Уколи ботокса

Основа різних препаратів - ботулотоксин, який впливає на м'язи обличчя, зменшуючи їх скорочення. Цей метод використовують для розгладження мімічних зморшок: на лобі, в куточках очей, між бровами. Уколи ботокса потрібно робити регулярно-раз на квартал. З кожним сеансом дозу препарату зменшують. Концентрацію ботулотоксину визначають індивідуально для кожного пацієнта в залежності від активності міміки і глибини зморшок.

Побічні ефекти з'являються рідко і не вважаються істотними:

 • почервоніння і невелика набряклість;
 • шорсткість;
 • головний біль;
 • опущення століття;
 • сухість у роті.

Алергічна реакція спостерігається не більше ніж в 1 відсотку випадків.

Мезотерапія

Мезотерапія своєю назвою пояснює суть процесу - діюча речовина вводиться в середній шар шкіри. Препарати можуть бути різні: анальгетики, вітаміни, рослинні екстракти.

Мезотерапією лікують облисіння, ожиріння, знімають біль. У косметології цей метод використовується найчастіше для позбавлення від надлишків жиру і омолодження шкіри. Щоб досягти ефекту, потрібно 10 сеансів, які рекомендується повторювати кожні півроку.

Біоревіталізація

З латині цей термін можна перекласти як «відновлення життя». Препарати для біоревіталізації створені на основі гіалуронової кислоти з додаванням вітамінів, амінокислот, мінералів.

Гіалуронова кислота допомагає утримувати вологу в шкірі, що сприяє її оздоровленню і створенню здорової зовнішності. Інші складові прискорюють процес вироблення колагену в організмі, що підвищує пружність шкіри. Уколи біоревіталізантів застосовують для омолодження шкіри верхньої частини тіла, обличчя, рук.

Ефект від таких ін'єкцій, які вважаються безпечними, залишається помітним до 9 місяців - це період, за який гіалуронова кислота виводиться з організму природним шляхом. Але слід пам'ятати, що її розпад прискорюють шкідливі звички і довге перебування під ультрафіолетом.

Застосування філерів

Філери - це наповнювачі, за допомогою яких змінюють форму обличчя, підтягують складки, коригують особливості підборіддя або носа. Вони зміцнюють тканини і заповнюють складки, прибираючи зморшки. Філери виробляють на основі наступних препаратів:

 • Гіалуронова кислота. Такий Філер вважається найбезпечнішим. Гіалуронова кислота-природна для організму, вона стимулює вироблення колагену, роблячи шкіру молодшою. Ефект тримається до 9 місяців.
 • Колаген. Буває штучного і тваринного походження. Філери на основі колагену забезпечують оновленому обличчю природний вигляд. Колаген тваринного походження руйнується лише через місяць.
 • Гідроксиапатит кальцію. Щільна речовина, що коригує глибокі зморшки. На відміну від використання гіалуронки, отриманий зовнішній вигляд буде незворотнім.
 • Полі-L-молочна кислота. Ця речовина використовується в медичних швах, що самі розсмоктуються. Стимулює вироблення колагену в організмі, і через кілька місяців після уколу настає довгий видимий ефект.
 • Власні жирові клітини. Їх беруть з проблемних зон і після очищення вводять туди, де потрібно збільшити обсяг. Недолік цього методу в тому, що близько 40 відсотків жирових клітин не приживаються, а значить, згодом будуть потрібні додаткові уколи.

До побічних ефектів від застосування філерів відносять утворення папул - підшкірних капсул, які з'являються як реакція організму на введення сторонньої речовини. Небезпеки для здоров'я вони не несуть, але розсмоктуються не завжди.

Плазмотерапия

У плазмотерапії використовують не препарати, а плазму людини, попередньо очищену. Збагачена тромбоцитами, вона активізує вироблення колагену в організмі. Плазмотерапія омолоджує шкіру, прибирає зморшки і набряки, повертає шкірі здоровий колір.

Плазмотерапію радять робити молодим людям до 35 років такі уколи краси досить робити раз в 1-2 роки. Чим старше пацієнт, тим частіше необхідна подібна маніпуляція. Побічних ефектів від плазмотерапії немає.

Що треба знати перш ніж зважитися на уколи краси

Щоб отримати бажаний ефект від уколів краси, звертайтеся до фахівців і дотримуйтесь всіх рекомендацій:

 1. Обговоріть з лікарем передбачуваний результат, ризики, особливості подальшого догляду за шкірою.
 2. Не приховуйте свої хвороби. У разі протипоказань відмовтеся від процедури.
 3. При необхідності зробіть пробу на алергію.
 4. Дотримуйтесь всіх рекомендацій по догляду після уколів.