Три роки тому українські сайти рясніли заголовками, що 40-річний турок організував секс-тури в Дніпро для співвітчизників. Писали, що організатору незаконного бізнесу, який ще й продавав українок за кордон, загрожує до 12 років позбавлення волі. Однак судді індустріального райсуду дали йому вдвічі менший термін з конфіскацією майна.

І цей вирок громадянин Туреччини Гохана (імена фігурантів справи змінені) до кінця 2020 року оскаржував у Дніпровському Апеляційному суді. Його адвокат просив зменшити покарання до 5 років, щоб скористатися статтею 75 Кримінального кодексу України та звільнити чоловіка від відбування покарання з випробувальним терміном 3 роки. Однак аргументи, що Гохан стане на шлях виправлення, судді не почули і залишили його за гратами. Справу в судах розглядали на закритих засіданнях, а частину постанов не оприлюднили, посилаючись на конфіденційність інформації.

Романтичні подорожі для турків із середнім достатком

Гохан на момент затримання перебував в Україні цілком легально, маючи посвідку на проживання. Він бізнесмен! У 2017 році разом з другом скинулися по 2705 грн і відкрили ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО «Зейнеп-Анфіса». Назва складається з двох жіночих імен-популярного турецького - Зейнеп («прикраса», «світло») і не дуже поширеного слов'янського-Анфіса («квітка»). Як мило, не знаходите?

Зареєстрували приватне підприємство в Дніпрі за місцем тодішнього розташування ТЦ «Кубометр». На папері збиралися займатися постачанням готових страв, торгівлею текстилем і наданням туристичних послуг. Правда, Google не знаходить ніякої реклами фірми, відгуків про її роботу і взагалі якоїсь докладної інформації, хоча вона працює більше трьох років і досі не збанкрутувала.

Чим же насправді займався Гохан в Дніпрі? Поблизу Запорізького шосе орендував у приватному секторі солідну двоповерхівку в стилі модерн: величезний хол, шикарні сходи, просторі спальні. І саме тут, на вул. Динамо, розмістив свій публічний будинок для турецьких чоловіків. Дівчат для роботи відбирав особисто-під час так званих співбесід. Коли поліцейські в серпні 2018 року «накрили» бордель, в ньому три громадянина Туреччини розважалися з чотирма повіями, три з яких були неповнолітніми. Кадри зі спецоперації поліції:

За годину секс-розваг клієнти платили по 1000-1200 грн, приблизно половину з яких повії віддавали сутенеру. Зрозуміло, що самостійно налагодити такий секс-бізнес і стежити за ним Гохан не міг. Все було добре організовано: секс-тури в Дніпро на 2-4 дні рекламувалися в турецькому сегменті Інтернету, велася докладна фінансова документація, складалися графіки виходу повій на роботу і контролювалося їх дотримання. Гроші секс-туристи давали готівкою або перераховували на одну з двох карт Приватбанку. Потім через суд слідчі отримали доступ до руху коштів по них, відстежуючи перекази з точністю до секунди...

Україна як європейська столиця секс-туризму

Двома столицями секс-туризму в Україні вважаються Київ і Львів. Хоча в поліцейських повідомленнях періодично фігурують і інші великі міста Харків, Дніпро, Запоріжжя, Одеса, Херсон. А за запитом в гуглі «TourstoUkraine» можна знайти «ТУРИ за українськими дівчатами» і «ТУРИ за побаченнями в Україні».

"Одного разу я потрапила на п'ятничний вечірній рейс зі Стамбула до Києва. У салоні літака я була єдиною жінкою, крім бортпровідниць. Близько сотні турецьких чоловіків віком 28-48 років летіли на відпочинок до столиці України. Одяг-смарт-кежуал, без краваток, зрозуміло, що летіли не на ділові переговори " » - в 2017-му писала в своїй статті на сайті nv.ua експерт з розвитку туризму Анна Романова.

І додавала, що власник одного з турецьких туроператорів зізнався, що 75% поїздок в Україну - це подорожі за «нічним життям». Раз на місяць секс-тур може собі дозволити практично будь-який турків із середнім достатком.

З Дніпра до Бурси - за примарними $1000 на тиждень

Тільки секс-туризмом сферу своєї діяльності в Дніпрі Гохан не обмежив. Він налагодив канал продажів українок в його рідне місто Бурсу, що славиться як Термальний курорт. Слідчим вдалося довести до суду справу по трьом дівчатам, які через дії Гохана стали жертвами сексуальної експлуатації. Одній з них на той момент ще не виповнилося 18 років.

Схема була стандартною: Гохан підшукував бідну, але симпатичну дівчину у віці до 26 років і пропонував добре заробити повією в Туреччині. Обіцяв оплату-до $1000 на тиждень, безкоштовні квитки на літак із Запоріжжя або Харкова в Стамбул і назад, хороші умови проживання та харчування, а також особисту безпеку. З усього цього переліку на 100% виконував тільки одну обіцянку - через Інтернет купував квитки на літак в одну сторону. Додому після "роботи" дівчатам доводилося повертатися за свій рахунок, причому отримати захмарні доходи жодній так і не вдалося.

Невигадані історії двох секс-працівниць з Дніпра

Навесні 2018 року в готелі «Мост-Сіті» Гохан зустрівся зі своєю знайомою Оксаною. Чоловік знав, що дівчина самостійно утримує хвору матір і молодшого брата. Щоб Оксана погодилася летіти в Стамбул, Гохан погрожував дівчині, що розповість її рідним, що вона заробляє на життя інтимом. Отримавши згоду, придбав квитки на літак і склав докладні інструкції для поїздки. Оксану він навіть не побоявся відпустити саму, а двох інших дівчат в Стамбул супроводжував особисто, де передавав в руки подільників і більше їх долею не цікавився.

10 Квітня із Запоріжжя Оксана вилетіла в Стамбул, де її зустріли в аеропорту ім. Сабіха Гьокчен і повезли в курортне містечко Муданья на узбережжі Мармурового моря - це в 25 км від Бурси. На курорті багато готелів і нічних клубів, а серед відпочиваючих переважають турки. Після того, як Оксана 12 днів пропрацювала там повією, їй вручили $300 і сказали, що інші $700 вирахували за харчування та проживання. Потім дівчину відвезли в Стамбул, кинули на одній з вулиць і сказали квитки купувати за свій рахунок.

В аналогічній ситуації, тільки в січні 2018 року, виявилася Олена, розлучена мама, яка самостійно виховує маленьку дитину. Тільки вона спочатку отримала $1000 з рук Гохана, коли він привіз її в м. Муданья. Там вона пропрацювала повією 5 днів, а потім невідомі перевезли її в м.Бурса, де погрозами змусили займатися сексом відразу з декількома клієнтами. Вона вимушено з цим змирилася, щоб не били, і намагалася не дивитися в обличчя цих чоловіків. Турки зазвичай платять більше саме за білошкірих повій зі слов'янською зовнішністю, тому що це для них як «десерт».

Канали продажів українок до Туреччини так і залишилися і, ймовірно, продовжують працювати. У матеріалах слідства так і написано: «зустріла в аеропорту невстановлена в ході попереднього розслідування особа, доставили на невстановленому громадському автотранспорті в невстановлене місце і т.д.»...

Чому слов'янське ім'я асоціюється з "повією"?

За даними ООН, Туреччина займає перше місце в списку країн, куди в сексуальне рабство потрапляють саме Українки. Найбільш милозвучне для турків слов'янське ім'я Наташа «в цій країні стало синонімом» повія і в такому значенні навіть потрапило в ряд словників. У перекладі з турецької naturalny (“нат”) - природний, aşk (“ашк”) - любов.

І якщо турецький «бізнесмен» Гохан в Дніпрі відкрито пропонував дівчатам займатися проституцією, то в Інтернеті рід діяльності часто маскують під оголошеннями про роботу офіціанткою, покоївкою або нянею. Останнє має відразу насторожити, оскільки туркені практично ніколи не довіряють виховання своїх дітей іноземкам.

І найголовніше, в Туреччині офіційно дозволено займатися проституцією, головне, щоб повія мала медкарточку і регулярно проходила медичне обстеження на венеричні захворювання. Правда, це стосується громадянок країни, які потім можуть претендувати на пенсію. Українки ж працюють нелегально, тому вони завжди поза законом.