Системний і комплексний підхід Уряду України до вирішення питань соціального захисту населення спрямований на розвиток пенсійного реформування.

Кабінетом Міністрів України 14 жовтня 2009 року Розпорядженням № 1224-р ухвалено Концепцію подальшого проведення пенсійної реформи.

Уряд України планує завершити пенсійну реформу у 2017 році.

На першому етапі (2010-2013 роки) передбачається вжити заходів, зокрема, до запровадження дієвого механізму підвищення пенсій шляхом удосконалення механізму їх індексації з метою усунення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених у різні роки.

На другому етапі (2014-2017 роки) передбачається, зокрема, завершити підготовку до запровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи та здійснити її поетапне запровадження, забезпечити рівноправність громадян в пенсійній системі шляхом запровадження єдиних правил призначення пенсій.

У країні триває трансформація української пенсійної системи в трирівневу, в основу якої закладено страховий принцип. Досвід показує, що кожен крок на цьому шляху потребує постійної актуалізації, оптимізації процесу.

Затверджена Урядом Юлії Володимирівни Тимошенко Концепція передбачає уточнення завдань реформування пенсійної системи із урахуванням сучасного стану економіки. Згідно з документом удосконалення пенсійної системи та подальше проведення пенсійної реформи здійснюватиметься за напрямами забезпечення стабільного функціонування пенсійної системи.

Передбачено запровадження справедливого механізму зростання пенсійних виплат, у т. ч. з метою усунення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених у різні роки. Як показує практика актуалізації заробітку для начислення розміру пенсії з 1 січня 2008 року, одноразове її проведення на базі нового показника заробітної плати дуже швидко зникне — якщо основний розмір пенсії у подальшому не осучаснюватиметься, вже за 2-3 роки він знов стане нижчим за мінімальний розмір, тобто досягнута диференціація знівелюється. На сьогодні в області третя частина пенсіонерів одержує пенсію у розмірі до 700 грн. Саме ці громадяни можуть розраховувати на поновлення справедливості, якщо буде згідно із Концепцією усунуто залежність розміру пенсії від року виходу на пенсію шляхом удосконалення механізму індексації, порядку перерахунку пенсій у зв’язку із зростанням середньої заробітної плати в Україні тощо.

Передбачено забезпечити рівноправність громадян в пенсійній системі, тобто єдині для всіх правила призначення пенсій. Повноцінна реалізація Концепції, пов’язана з цим напружена робота ще попереду, але напрацьований досвід, важливі здобутки сьогодення дають підстави сподіватися в її подальших успіхах.