Минули 75 роковини страшної трагедії для української нації — Голодомору 1932-1933 рр. Після такої дати не завадило б і підбити підсумки. Чи зроблено щось в Україні, в нашому регіоні? Так, начебто чимало, взяти хоча б славнозвісний меморіал.

Однак саме його можна сміливо назвати блюзнірством над однією з найболючіших кровоточивих ран нашого народу — над жертвами Голодомору 1932-1933 років.

Пам’ятний комплекс на честь сотень тисяч убитих голодом комуністичним режимом на чолі з Бронштейном (Троцький), Джугашвілі (Сталін) та їхніми доморощеними посіпаками безпосередньо у Дніпропетровську та за його межами, як «дань немеркнучій минувшині» про пращурів наших, про їхнє виборене право жити у власній, незалежній державі — невідомо з яких міркувань спорудили аж на 9-ому кілометрі Запорізького шосе.Та ще й назвали: «Меморіал жертвам політичних репресій та Голодомору»...

Яка концептуальна ідея меморіалу? Політичні репресії? Які? 1921, 1927, 1939 року або 1941-1947 рр.? Якщо Голодомору, то якого? Адже в Україні було три штучно спланованих: 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 рр. Отже, по черзі.

Наскільки відомо, то на місці зведення меморіалу був розташований спеціальний об’єкт підрозділу НКВС, що приводив у виконання виключну міру покарання (розстріл) політично репресованих, засуджених до смертної кари. За архівними даними, у цей період у Дніпропетровській області загалом було страчено понад 5,2 тисячі осіб каїновою рукою радянської комуністичної влади. Однак ці репресії мали зовсім іншу мотивацію. Виникає логічне запитання: який зв’язок між подіями Голодомору 1932-1933 років, коли були виморені майже усі села області, що тепер вже входять до меж міста, а тоді були заселені свідомими хліборобами-українцями, і політичними репресіями 1941-1947 років? Хіба це одне й те саме? Авжеж, ні! Cui bono? (Кому вигідно?)

Можна припустити, що автор меморіалу, диверсант, навмисно не вивчив матеріал, але ж у нього є замовник — облдержадміністрація, яка чітко окреслила технічне завдання та повинна була здійснювати нагляд, від початку до завершення проекту, тому ця версія відкидається. Тоді де ж були профільні управління облдержадміністрації, коли розроблялась ідея проекту? Адже саме вони, за законом, повинні втілювати у життя програми обласної ради, укази Президента, закони України. Схоже на те, що очільники області не бажають обтяжувати себе вивчанням історії цих трагедій, та ще й на заваді цього стало захоплення «ефективним» процесом освоєння бюджетних коштів, які були виділені на зведення меморіалу.

Тільки недолугі невігласи можуть плутати жертв репресій та жертв Голодомору. Чомусь у псевдопатріотів не виникло бажання зліпити пам’ятник Ульянову, Джугашвилі, Косіору, Петровському в одну кам’яну чи металеву брилу та встановити серед сміттєзвалища. Звертаю Вашу увагу на той факт, що ця ганьба відбувається у вічному місті, колисці козацтва, джерелі військової доблесті, місті на Дніпрі, а з вуст місцевих керманичів навіть і натяку не пролунало, що з його назви планують вилучити прізвище одного з катів української нації (Петровського).

Прямою образою для українців стало зведення меморіалу та виселення його у степ, подалі від людських очей. А от пам’ятник холую комуністичного режиму та відповідальному за план деукраїнізації тотальним голодом і досі височить над привокзальним майданом, де багатолюдно і вдень, і вночі, і кожного дня він зустрічає та проводжає нащадків закатованих голодом українців.

Відчуття несамовитого щему та люті від цього зухвалого дійства посилює участь у ньому так званих «людей президента». Втрачаючи і без того низький рейтинг, президент України опікується відродженням національної пам’яті, гідним вшануванням жертв рукотворного голоду.

Проте, чомусь не надає значення тому, хто за його дорученням буде встановлювати пам’ятники отим жертвам… на виселку. Хто буде, користуючись нагодою, продовжувати дискредитувати українців в очах самих українців. Зіштовхувати росіян з українцями.

Але чому ми знову і знову повертаємось до цих болючих сторінок історії замість того, щоб з гідністю вшанувати своїх пращурів і далі будувати незалежну державу за їх заповітом? З 2005 до 2008 року в області навіть цільової програми по дослідженню цієї трагедії не спромоглися написати та затвердити. А 65 тисяч живих свідків злочину неопитаними відійшли у вічність…

Скоморохи та перевертні продовжують знущатися над українцями, над пам’яттю, історією. Пригадайте, як вони наввипередки, одне поперед одного, пацаючи ніжками, рапортували нації про те, як вони опікуються питаннями вшанування жертв Голодомору, як старанно квапилися вписувати свої прізвища до складу редакційних колегій та повставляти свої писки у фотозвіти, насправді цинічно крадучи на трагічній долі української нації хто гроші, а хто пам’ять. Оцінку їхнім діям фінансовим чи ідеологічним надасть час. Нація не забуде цих прізвищ.

Але хто в цьому винен? Ми, українці. Провина лежить на нас самих. Нація мусить визначитися та зняти полуду з очей, шукати і збільшувати лави провідників, здатних об’єднувати націю, а кількість безхребетних холуїв зменшувати. Не варто чекати чарівних перетворень, у результаті яких вороги нації безслідно розтануть, …«як роса на сонці», та почнуть піклуватись про українців. Ми мусимо відновити справедливість, віддячити належним чином нашим пращурам. Усунути від влади невігласів, перевертнів, приходьків. Поки що, на жаль, все відбувається навпаки.

І все ж я вірю, що настане час, і пам’ять про братів наших, які свого часу померли нескореними від штучного Голоду в 1932-1933 рр., влаштованим комуністичним режимом, буде майоріти та возвеличуватися на Привокзальній площі, щоб український народ бачив, на якому місці серед пріоритетів стоїть пам’ять нації!