На території Самарського району міста Дніпропетровська вже понад 10 років працює філія міської станції юних техніків — астроклуб «Прямуй за Сонцем!». Заняття з радіокоструювання, астрономії, програмування, веб-дизайну відвідують більше 100 дітей шкільного віку та студентів ПЕБТ.

Серед гуртківців астроклубу є учні всіх шкіл Придніпровська, а також з проспекту імені газети «Правда», вулиці Робочої, села Любимівки. Цього року деякі з них стали призерами обласних конкурсів з радіокоструювання, переможцями міжнародного астрономічного колоквіуму в Ужгороді, перможцями конференції НЦАОМ імені О. Макарова «Зоряний шлях» тощо.

У астроклубі «Прямуй за Сонцем!» заняття проводять досвідчені викладачі: Григорій Іванович Шибка та Ольга Сергіївна Шибка. Вони мають фахову вищу освіту, 20-річний досвід викладацької роботи в позашкільному закладі. За багаторічну відданість одному навчальному закладу — Дніпропетровській міській станції юних техніків — та плідну педагогічну роботу вони нагороджені Почесними грамотами Міністерства освіти та науки України. Мають педагогічні звання «керівник гуртка-методист», дипломи та грамоти обласного та міського управлінь освіти і науки.

Обов’язково всі гуртківці протягом року прослуховують лекції з астрономії чи історії космонавтики. Кожного року відвідують музей славетного заводу «Південмаш» чи музей Національного центру аерокосмічної освіти молоді України. Мета таких занять — познайомити дітей з сучасними досягненнями в освоєнні космічного простору, навчити їх свідомо ставитися до тієї псевдонаукової інформації, яка заповнила вщент засоби масової інформації.

Для багатьох українців наша держава — це неосяжні лани, море золотої пшениці під блакитним небом, родючі грунти, багаті надра, ліси і гори, стрімкі ріки. Для іноземців — ми, в кращому випадку, мальовнича козацька країна з вишиванками, петриківським розписом та вечорами на хуторі біля Диканьки, яка має відомих боксерів братів Кличко, футболіста Шевченка та співачку Руслану.

Але Україна — це держава, яка посідає шосте місце в світі в такій галузі, як космонавтика.

Україна і Космос — нероздільні. Зв’язок цей міцно встановився на зорі космонавтики. Українське походження мали такі творці теорії польотів у світовому просторі, як Сергій Корольов, Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк. У Київському політехнічному свого часу вчилися Сергій Корольов і Володимир Челомей (конструктор відомої ракети-носія «Протон»). Ракетна техніка взагалі пішла, до речі кажучи, із просторів «неньки»: перші у світі бойові ракети створив нащадок українських козаків генерал-лейтенант Олександр Засядько, він же організував у російській армії першу ракетну роту. А іменами Янгеля і, пізніше, Уткіна (генеральних конструкторів КБ «Південне» у Дніпропетровську, творців серії балістичних ракет, включаючи «Сатану» і «Скальпель») на Заході, починаючи з 50-х років, лякали дітей.

На жаль, жоден з документів, які регламентують розвиток ракетно-космічної галузі і міжнародного співробітництва, прийнятих в нашій державі, не мають такої важливої частини, як пропагандистсько-освітницька. А саме вона мала б бути однією з основних, бо тільки інвестиціями неможливо забезпечити майбутнє космічної України. Потрібно підтримувати, розвивати, створювати спочатку всі ділянки роботи по аерокосмічній освіті, космічному туризму (по аналогії з зеленим туризмом), екскурсійній та інформаційній діяльності. Наступні покоління необхідно заздалегідь готувати, навчати, виховувати таким чином, щоб патріотизм, гордість за свою Батьківщину, свій народ, своє місто були приоритетними ідеями в їхній свідомості.

Для учнів астроклубу, які щойно прийшли на перші заняття, знайомство з Всесвітом починається з початкового аерокосмічного моделювання. Програма розрахована таким чином, щоб діти могли не тільки слухати розповіді викладачів чи дивитися учбові фільми, наприклад про міжнародний проект «Морський старт», а й створювати своїми руками моделі, пов’язані з тематикою конкретного заняття. При вивченні історії ракетобудування діти роблять моделі ракет чи супутників з паперу. При знайомстві з будовою Сонячної системи — її паперову модель. Ще однією важливою складовою навчальних програм астроклубу є обов’язкове вивчення комп’ютерної техніки. Для майбутніх техніків, інженерів, машинобудівників володіння комп’ютерними технологіями — чи не найважливіша професійна вимога.

Звісно, що така напружена робота була б неможлива без підтримки батьків та спонсорів. Більш ніж 10 років тому викладачі астроклубу звернулися за допомогою до місцевого осередку партії «Громада». Тоді для ремонту приміщення СЮТ бракувало коштів. Без зайвих питань цю проблему було вирішено.

Для покращення навчальної бази технічних гуртків і в 2010 році колектив астроклубу звернувся по допомогу до старих друзів. І знову на наше прохання в партії «Громада» щиро відгукнулися. Кошти на поточний ремонт приміщення виділив депутат міської ради Олександр Павлович Лазаренко. Особисто до дітей завітав депутат Самарської районної ради від партії «Громада» Михайло Іванович Маліночка.

Тому щиро дякуємо за багаторічну допомогу та плідну співпрацю нашим друзям з партії «Громада» і бажаємо їм досягти поставлених цілей!