×
№51 (15505) 30.12.2011ОБ ИЗДАНИИКОНТАКТЫРЕКЛАМАПОДПИСКААРХИВ
СОБЫТИЯ НЕДЕЛИ
ЖИЗНЬ ВОКРУГ НАС
Календарь новостей


Жнивна пора гаряча
 
Хоч недавні дощі стали на заваді господарникам, але цьогорічний врожай ранніх зернових культур, збирання якого триває нині, за попередніми міністерськими прогнозами, обіцяє стати найщедрішим за всі 15 років існування української держави.
Поля аграрної Дніпропетровщини, що донедавна вилискували золотавим сяйвом, проторюють комбайни. Жнивують зараз як великі агрооб’єднання, так і фермери. В Новомосковському районі одним з господарств-передовиків є миколаївська агрофірма імені Горького, де головує досвідчений господар, землероб з діда-прадіда Іван Лазаренко.
Нинішнє успішне господарство, котре займається вирощенням зернових культур, овочів, а крім того, утримує племінне поголів’я великої рогатої худоби та свиней, використовує передові наукові технології, не змогла свого часу знищити ні реформа сільського господарства, ні «пильна увага» можновладців.
Сьогодні агрофірма веде обробіток майже 5 тисяч га чорноземів завдяки тому, що нещодавно приєднала 1,4 тисячі га земель та виробничу базу колишнього колгоспу імені Щорса, доведеного реформаторами до такого стану, що на полях «колоситься» амброзія, а корови майже на сто відсотків хворі, чи то на туберкульоз, чи на лейкоз.
Господарство має й свій, збудований 3 роки тому насіннєвий завод, займається вирощуванням елітних сортів та гібридів зернових культур. Разом з цим агрофірмівці піклуються про обробіток земель сучасною технікою, що дозволяє максимально скоротити використання людської праці, кількості пального, ремонтів та закупівлі запчастин та досягти якісного обробітку пшеничних, ячменних, кукурудзяних, бурякових та картопляних полів.
Та навіть великому й передовому господарству, а це стосується не лише лазаренківської агрофірми, в нинішніх економічних умовах доводиться нелегко втримуватись на рівні рентабельності.
— Ситуація, коли держава не змінює цінової політики, невизначеність уряду призводить до того, що господарники вже вимушені кричати про допомогу, — говорить Іван Лазаренко, — бо з дорожнечею на пальне, добрива, здорожчанням прожиткового рівня сільське господарство лише збиткове.
Агрофірма ім. Горького, за словами Івана Івановича, лише починає жнивування. За умілого догляду господарі збирають горох з урожайністю 37 ц з гектару, а пшеницю — понад 70. На черзі — елітний ячмінь вітчизняної та імпортної селекцій.
До речі, саме в цю гарячу пору відзначатиме днями хлібороб Іван Лазаренко свій день народження. Хоча, можливо, самому Івану Івановичу за жнивними клопотами ніколи буде й згадати про себе. Тож хай це зробить його родина, друзі та рідні агрофірмівці. А «Днепровская правда» щиро приєднується до святкових привітань.

Топ-новость
 
Драконовы деньги
В этом номере
20.01.2007 14:03
Платить не надо париться
20.01.2007 13:59
В феврале откроют полигон
20.01.2007 13:53
Диверсия на горводоканале
20.01.2007 13:52
Никопольские ЖЭКи станут частными
19.01.2007 18:29
Перебежчикам поставлен заслон?
Загрузка...
Реклама

Украинский портАлРейтинг@Mail.ruHotLogSpyLOGRated by MyTOPКаталог-Молдова - Ranker, StatisticsУкраина онлайнПресса УкраиныКаталог Ресурсов ИнтернетСлуга Народу