Небажання людини працювати може бути не тільки особливістю характеру, але і симптомом проблем з психікою, вважає лікар-психіатр.

Доктор уточнив, що від ліні дійсно можна вилікуватися, якщо вона обумовлена не банальною втомою або особливостями світогляду.

«Лінь у глобальному контексті-це недовіра людини до себе, відсутність віри, що вона зможе виконати поставлене завдання. Це якась знецінююча особиста глибинна установка, яка не дає впевненості і сил, щоб виконати поставлене завдання», — заявив психіатр.

Щоб подолати такий стан, за словами лікаря, існує три способи. Почати слід з банального якісного відпочинку - взяти відпустку на роботі, відкласти всі справи і виїхати в приємне, спокійне місце, де можна вдосталь «полінуватися».

Якщо відпочинок не допоміг або допоміг ненадовго, варто звернутися до психотерапевта, коуча або психолога, які допоможуть знову отримати мотивацію і розібратися в деяких проблемах сприйняття.

Якщо і заняття з психологом не допомогли або ж фахівець запідозрив у вас якісь ментальні порушення — не соромтеся звернутися до психіатра, який призначить вам психотропні препарати для корекції стану.