У Дніпрі інспекція з контролю за паркуванням фіксує все більше випадків порушень правил паркування та зупинки транспортних засобів. З початку 2021 року їх кількість перевищила 150 тисяч. Тільки у вересні - вже 10 тисяч порушень.

За словами начальниці інспекції з контролю за паркуванням міськради Дніпра Марії Олійниченко, найчастіше інспектори фіксують такі порушення: зупинка або паркування авто під заборонними знаками, паркування машин на пішохідних переходах, перехрестях або несплата за паркування. Це створює велику небезпеку як для інших водіїв, оскільки зменшується оглядовість, так і пішоходів.

«Постійно проводимо роз'яснювальну роботу, превентивну діяльність: наносимо спеціальну жовту розмітку, яка вказує, що безпосередньо тут заборонено залишати авто. Однак всіх водіїв це не зупиняє. У той же час спостерігається і позитивна тенденція – водії, які вже притягувалися до адміністративної відповідальності, повторно порушують значно менше», — підкреслила Марія Олійниченко.

За грубі порушення правил дорожнього руху з початку року в місті на штрафмайданчик були евакуйовані понад 6 тисяч автомобілів. Щодня з вулиць прибирають від 30 до 50 машин.

Зі свого боку заступник начальника відділу аналізу та планування доходів бюджету Департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Ольга Пашкова зазначила: «за вісім місяців поточного року до міського бюджету від адміністративних штрафів надійшло 32,5 млн грн, з них 31 млн грн – за порушення правил паркування. У порівняння з минулим роком ці надходження зросли майже вдвічі. Всього за січень-серпень 2021-го до муніципального бюджету надійшло 18 млн грн збору за місця для паркування транспортних засобів».

Під час чергової перевірки по вул.Троїцькій, 1 інспектор зафіксував низку порушень.

«Тут є зона з відповідним дорожнім знаком, де заборонено паркуватися, але, як бачимо, авто є. Також серед порушників і автомобіль, який водій залишив у місці виїзду з прилеглої території, тобто ближче 10 метрів. Штраф-680 грн. При цьому діє пільговий період: протягом 10 днів можна сплатити половину цієї суми – 340 грн», — прокоментував головний спеціаліст інспекції з контролю за паркуванням Володимир Величко.

Тим часом у місті продовжують приводити в порядок паркувальний простір. Його облаштували по вул. Грушевського: автомобілі паркують у спеціальних кишенях, зберігається вільний доступ до пішохідної зони.