Голова Уряду Російської Федерації Михайло Мішустін ввів санкції проти керівника Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентина Резніченко.

Зазначимо, 11 грудня 2020 року голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко був звільнений. Замість нього на цю посаду був призначений Валентин Резніченко, які раніше вже керував Дніпропетровською областю – з 2015 по 2019 роки.

Голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентин Резніченко задекларував 4 млн грн і півмільйона доларів. Так, на банківських рахунках керівник області зберігає 3,2 млн грн і 411 тис.доларів. Готівкою чиновник тримає 450 тис. грн, 69,2 тис. доларів і 65 тис. євро.

Резніченко володіє квартирою в Дніпрі (66,1 кв.м), квартирою (191,5 кв. м) і двома паркомісцями в Києві, будинком (201 кв. м) і земельними ділянками (23,6 тис. кв. м) в селі Колінці Київської області, ділянками в селі Велика Вільшанка (5,6 тис. кв. м) в Київській області. Їздить губернатор на Range Rover 2014 року.

З цінного майна: годинник марок Panerai (дві штуки), Chopard, Chronographe Suisse, Breitling, Hublot Geneve, мисливські карабіни Blaser R93 (дві одиниці), МЦ-125, Krieghoff, телевізор Samsung UE-78hu9000.

Як доходи за 2020 рік губернатор задекларував 750 тис. грн від продажу нерухомості, 32,3 тис. - зарплата за грудень 2020 року на посаді керівника облдержадміністрації, 600 тис.грн – страхові виплати, 57,2 тис. – відсотки за депозитами.

Вперше Російська Федерація ввела санкції проти України в 2015 році. Росія також ввела аналогічні заходи щодо низки країн, які підтримали антиросійські санкції.

Керівник українського МЗС Дмитро Кулеба, Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов і ще понад 70 осіб потрапили до списку осіб, щодо яких в Росії діють спеціальні економічні заходи.

Відомо, що до списку також увійшли перший заступник Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, депутат Верховної Ради Олександр Дубінський, радник міністра енергетики України Олена Зеркаль, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова, голова Рахункової палати Валерій Пацкан, голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Останній раз список розширювався в грудні минулого року. Тоді його поповнили спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, його перший заступник Руслан Стефанчук, голова делегації України в ПАРЄ Єлизавета Ясько і кілька депутатів від "Слуги народу".

Раніше повідомляли, що міський голова Дніпра Борис Філатов і мер Кривого Рогу Костянтин Павлов потрапили в санкційний список Російської Федерації. Також керівництво Росії ввело санкції проти народних депутатів з Дніпропетровської області.

Валентин Резніченко – 1972 р. н. - Голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації з березня 2015 року по червень 2019 року та з грудня 2020 року. Змінив на цій посаді олігарха Ігоря Коломойського після того, як того звільнив президент України Петро Порошенко. Під час другого призначення на цю посаду змінив Олександра Бондаренка. До призначення очолював обласну адміністрацію Запорізької області (лютий-березень 2015 року). До приходу на держслужбу працював віце-президентом "Українського медіа-холдингу" Бориса Ложкіна. На даний момент є членом політичної партії "Батьківщина", лідером якої є міський голова Дніпра Борис Філатов.