Ця нагорода надається найбільш екологічним і безпечним пляжам і причалам різних країн світу. Щоб отримати нагороду, пляж повинен відповідати більше 30 критеріям. Серед них: чиста вода та узбережжя, наявність рятувальних постів, медичного пункту, урн, туалетів, інформаційних табло, інфраструктура для маломобільних людей тощо.

За словами директора КП «Дирекція територій та об'єктів рекреації» Вадима Галицького, пляж на Монастирському острові відповідає суворим критеріям програми «Блакитний прапор» на 90 %.

«Цього року ми подали заявку, і до нас вже приїжджала комісія, яка оглянула пляж. За результатами цього візиту ми отримали офіційний статус кандидата. За більшістю критеріїв пляж відповідає вимогам. Ми регулярно і ретельно чистимо пісок, двічі на тиждень проводимо аналіз питної води та води з Дніпра, у нас є медичний супровід, рятувальники, інформаційні табло, роздягальні тощо. У цьому сезоні ми повинні вдосконалити ті критерії, які залишилися. Їх небагато: встановити модульні туалети, Додаткові навіси, створити відповідні умови для маломобільних груп населення», - сказав Вадим Галицький.

Також він додав, що протягом сезону без попередження можуть приїжджати представники міжнародної комісії для перевірки виконання умов Програми. Якщо все буде добре, то вже в наступному сезоні Монастирський отримає «Блакитний прапор»: місце вносять в туристичний список світу, як рекомендоване для відвідування.