У Дніпрі з'явилася наймолодша і одночасно найстаріша школа міста: ліцей Свято-Успенського собору. Згідно з повідомленням "катеринославських єпархіальних відомостей" в м.Катеринославі в 1891 році була відкрита церковно-парафіяльна школа при Успенській церкві. Цікаво, що ліцей відкрився 13 вересня - в день святкування Собору катеринославських святих. Не знаю, чи свято це для міста, але для батьків і дітей - точно свято. Сьогодні ліцей освятив владика Іриней, на торжество приїхали і колеги з Харкова.

Історія ліцею

Наприкінці 19 століття на території Свято-Успенського храму існувала церковно-парафіяльна школа.

У 2016 році тут же, з благословення владики Іринея, була організована Сімейна школа, А 2017 році – офіційна Початкова школа.

А цього року відкривається повноцінна школа-ліцей у новому окремому приміщенні.

У структурі освітнього закладу: садок, початкова, середня і старша школа.

Освітній процес

Свято-Успенський ліцей-ліцей повного дня, працює з 8.30 до 18.00.

Досвід першого року сімейної школи показав, що ідеальний варіант для навчання і виховання дітей дає школа повного дня, оскільки охоплює всі необхідні дитині сфери діяльності: освітню, виховну, творчу, фізичну і духовну.

У ліцеї невеликі класи - по 15-18 чоловік, тому кожна дитина може проявити себе на уроці, розкритися.

Першу половину дня в ліцеї займає навчальний процес, який будується відповідно до державних навчальних програм і планів.

Освітній процес в ліцеї, крім предметів загальноосвітнього циклу, передбачає навчання християнської етики, музики, в тому числі хорового співу, живопису, основ іконопису, каліграфії, хореографії, вільної боротьби.

Крім класичних курсів в ліцеї важливе місце приділяється stem освіті, на уроках активно використовується ігрова методика запам'ятовування - ейдетика, яка допомагає розвитку образного мислення і пам'яті.

Комплексний підхід дозволяє охопити найважливіші сторони розвитку дитини, дає альтернативу світу гаджетів.

Використовуються перевірені часом методики і підручники.

Діти ростуть на творах К.Ушинського та В. Сухомлинського.

Велика увага приділяється виразності мови, звучанню слова, його етимології, всебічному аналізу тексту. Вивчення дивовижної мови Костянтина Ушинського, образності його творів дозволить дитині в майбутньому читати і – найголовніше-розуміти класичну літературу.

Важливе місце займає в ліцеї каліграфія. Цей курс викладається у всіх класах. У сучасних школах його, на жаль, скасували.

Каліграфії вчаться не тільки учні – свою майстерність постійно вдосконалюють і педагоги. Минулого року, наприклад, хлопці вивчили "італійський курсив".

У другій половині дня учні займаються музикою, рукоділлям, творчістю. Дівчатка вже в другому класі в'яжуть гачком і вишивають.

Обов'язковий предмет - християнська етика, яка органічно поєднується з бесідами зі священнослужителями на етичні теми. А навчальний тиждень в ліцеї починається з молебню.

З другого класу багато учнів відвідують консерваторію, діти грають на різних музичних інструментах-бандура, акордеон, фортепіано, смичкові та ударні. Частина дітей займається вокалом.

Починаючи з четвертого класу, учні співають на Літургії. Коли команда ліцею їде в паломницькі поїздки, перед ними відкриваються двері всіх храмів, тому що вони привозять повноцінний дитячий хор, який готовий нести послух на кліросі.

До Великодня весь ліцей розписує справжні писанки. Для цього до хлопців щорічно запрошують професійну писанкарку.

Також у ліцеї проходять майстер-класи з живопису, батику для вчителів та батьків. Таким чином, і діти, і дорослі знаходяться в єдиному полі, безперервному співтворчості, з якого народжується культура ліцею.

Сприяє цьому і проведення ярмарків (Покровської та Масляничної), і участь у Різдвяному та Великодньому фестивалях.

На хорошому рівні в ліцеї представлена спортивна складова. Є зал для вільної боротьби (заняття проходитимуть 2-3 рази на тиждень) і зал для хореографії (2 рази на тиждень). У ліцеї є свій танцювальний колектив.

Таким чином, все необхідне протягом дня дитина отримує в межах ліцею, у батьків немає необхідності водити школяра на додаткові заняття, залишається час для сімейного спілкування.

У ліцеї працює досить сильний педагогічний колектив. Практично всі викладачі мають як мінімум дві освіти: три кандидати наук, вчителі вищої категорії, відмінники освіти і молоді талановиті вчителі, майстри спорту.

Всі вчителі атестовані, регулярно проходять курси підвищення кваліфікації.

У ліцеї видається газета» Шкільний Благовіст", альбоми з позакласного читання, ілюстрації в якому виконані самими дітьми.

У першій половині червня в ліцеї зазвичай проходить шкільний табір, потім діти з батьками відправляються в табір на морі, а в липні всі мають можливість відвідати наметовий табір в Кочережках.