Дніпропетровщина готова до опалювального сезону вже на 90%. Це один з найвищих показників в Україні, зазначив під час брифінгу заступник голови ОДА Максим Беспальчук. Він розповів про тарифи на газ та субсидії на житлово-комунальні послуги.

«Комунальники перевіряють житлові будинки, школи, дитсадки, лікарні. Ремонтують котельні, лагодять несправні теплові та водопровідні мережі, міняють труби. Зараз перевищуємо планові показники підготовки до опалювального сезону», - сказав Максим Беспальчук.

За його словами, до роботи вже готові 973 котельні, 1,7 тис.км теплових мереж, 795 шкіл, 797 дитсадків, 200 лікарень. Всі технічні роботи планують завершити за кілька днів.

«Рішення про початок опалювального сезону кожне місто або громада приймають самостійно. Але він обов'язково повинен стартувати, коли протягом трьох днів середньодобова температура буде +8°С», – зазначив заступник голови ДніпроОДА.

Якісно підготуватися до опалювального сезону допоможе і закон №1639, який підтримав Президент Володимир Зеленський. Він стосується врегулювання боргів підприємств теплокомуненерго перед Нафтогазом.

 «Що стосується ціни на газ, яка лежить в основі тарифу на тепло. Ми живемо в умовах ринку. Ринкова ціна змінюється в залежності від міжнародної ситуації. Але в Україні діє ще річний тариф, який захищає жителів від коливань», – пояснив заступник голови ОДА.

Для побутових споживачів річна пропозиція ціни газу - 7,96 грн за кубометр. Для підприємств теплокомуненерго Нафтогаз пропонує трирічні контракти. Ціна на перший рік - 7,42 грн за кубометр.

«Різниця в ціні пов'язана з обсягами закупівлі. У побутових споживачів вона значно менша, ніж у теплокомуненерго. Тому підприємства мають знижку», - сказав Максим Беспальчук.

Жителі Дніпропетровщини можуть оформити субсидію, нагадав він. Її отримують майже 185,5 тис. сімей. Ще понад 114 тис.осіб мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг.