Влада Дніпра веде рішучу боротьбу із забудовниками, які незаконно зводять величезні будівлі-монстри.

Інтереси скандальних братів Каснерів можуть простежуватися в незаконному будівництві на вул. Кониського, 17 Б, де невідомі викупили маленький будиночок. А потім під виглядом "ремонту", без всяких дозволів побудували на його місці багатоквартирну будівлю в 5 поверхів.

Формальний замовник - дехто "Валерія Александрова". У мерії Дніпра наголошують: жодних дозвільних документів на будівництво висотного будинку Управління державного архітектурно-будівельного контролю міськради замовнику на давало. Більш того, ДАПу не надавало навіть містобудівних умов і обмежень для проектування об'єкта.

Будинок, в якому вже збудовані 4 поверхи, не відповідає нормам законодавства і вимогам безпеки. Абсолютно не ясно, чи витримають міські комунікації таке навантаження. Де і як паркуватиметься транспорт, зазначає заступник начальника Управління держархітектурного контролю міської ради Андрій Компанієць,

Всі спроби зв'язатися з "забудовником" для наведення порядку не мали успіху. Мерія Дніпра вже направила заяву про скоєння злочину до Шевченківського райвідділу поліції. Крім того, подано позов до Окружного адміністративного суду про заборону вести будівельні роботи на вул.Кониського, 17б.

Ось тільки судове засідання відкрити не можуть: "забудовницю" банально не можуть розшукати, щоб вручити повістку. А значить, це або підставна особа, або вона свідомо ухиляється від відповідальності.

До речі, за будинком уважно спостерігають невідомі чоловіки спортивної зовнішності: вони фіксували на відео роботу кореспондентів і знімальної групи каналу Дніпро ТВ, які побували на місці незаконного будівництва.

На місці паркінгу - хмарочос

Ще одне незаконне будівництво - 3-тя черга житлового комплексу на вул. Сімферопольська, 3, в завидному місці неподалік від Монумента Слави. Замовник будівництва - ТОВ "РАТИБОР-ІНВЕСТ" - згідно з документами, повинен був побудувати тут паркінг. Але без дозволів збудував висотку. Адже продавати квартири в незаконно побудованому будинку можна в рази дорожче, ніж парко-місця.

Дозвільних документів для будівництва багатоквартирного житлового будинку Управління державного архітектурно-будівельного контролю міськради не надавало, уточнює заступник начальника управління Андрій Компанієць. Також забудовнику було відмовлено в наданні містобудівних умов і обмежень для проектування об'єкта.

Після перевірок від забудовника зажадали припинити незаконне будівництво, видали припис для усунення порушень, наклали штрафи на загальну суму 1 млн 752 тис. 960 грн. Поки що забудовник ігнорує законні вимоги влади міста. Незважаючи на млявість і неквапливість судової системи, яка, по суті, дозволяє спритним ділкам-забудовникам ухилятися від відповідальності, в мерії Дніпра сповнені рішучості навести порядок і з цією незаконною будовою. І позитивні приклади вже є.

"Каракатицю" визнали незаконною

Мерія послідовно переслідує в судах скандально відомих забудовників-братів Каснерів. Кілька років тому вони примудрилися без дозволів побудувати в центрі Дніпра величезну 22-поверхову будівлю. Через потворну форму городяни прозвали його "каракатицею". Грубі порушення забудовників загрожували безпеці цього та сусідніх будівель. Каснери ухилялися від сплати громаді Дніпра передбачених законом внесків. У 2019 р. Верховний суд України задовольнив позов міськради і визнав будівництво незаконним.

Ця будівля буде або знесена, або прибрано кілька верхніх поверхів, а також перебудовано в бюджетне житло для правоохоронців та учасників АТО», — підкреслив міський голова Дніпра Борис Філатов.