Навіть найдорожча мінеральна вода, що продається в аптеках, може істотно нашкодити здоров'ю. Вся «мінералка» ділиться на види за змістом солей. Столова мінеральна вода містить їх мало, практично як і звичайна питна вода, тому здоров'ю нашкодити не може. Якщо на етикетці написано «лікувально-столова» або «лікувальна» — іонів в ній набагато більше, а значить, пити її потрібно з обережністю.

Сульфатна, бікарбонатна вода, води з підвищеним вмістом магнію або натрію можуть використовуватися як допоміжне лікування в дерматології, гастроентерології, ревматології та інших областях медицини. Італійські вчені стверджують, що постійне вживання такої води за показаннями лікаря може істотно поліпшити життя пацієнтів з хронічними захворюваннями, які змушені постійно приймати таблетки.

Загальноприйнята думка медиків говорить, що мінеральна вода здатна заповнити дефіцит важливих мікроелементів, якщо людина довгий час погано харчувався або серйозно хворий, але її можна і замінити сучасними біодобавками і вітамінними комплексами. Безконтрольний прийом мінералки здатний погіршити перебіг деяких хвороб.

Наприклад, вона здатна досить сильно прискорювати секрецію травних ферментів, і це може бути небезпечно для людей, що мають проблеми з травною системою. Серцева недостатність, захворювання нирок, схильність до підвищеного тиску також є протипоказаннями для вживання лікувальної мінеральної води без рекомендації лікаря.

Особливу увагу фахівці просять звернути на те, що мінеральна вода жодним чином не здатна очистити організм від шлаків і токсинів, як часто заявлено в рекламі. Якщо вода продається в скляній пляшці, а не в пластиковій, це говорить тільки про те, що в ній краще зберігся газ, але на якість самої води матеріал тари ніяк не впливає.

При покупці чергової пляшки «мінералки» можна і заощадити без шкоди для здоров'я. Протестувавши продукцію різних марок в лабораторії, експерти прийшли до висновку, що звичайнісінька Українська вода за ціною, орієнтовно, 9 гривень за літр нічим не поступається дорожчій мінеральній воді від зарубіжних виробників.