Всі бажаючі могли стати донорами, могли дізнатися свою групу крові і зробити її аналіз.

15 жовтня в Музеї АТО, в Дніпрі, пройшла благодійна акція під назвою «Мистецтво донорства». В рамках акції зібрали дев'ять літрів крові, до заходу приєдналися 20 донорів.

Серед учасників акції - Дніпрянка Тетяна Теряник, вона здавала кров вдруге.

«Дізналася зараз, що буде така акція Всеукраїнська, і зрозуміла, що залишатися осторонь - не можу. І дуже хочеться знову допомогти. Я можу допомогти - і я це роблю», - сказала жінка.

Також приєднався до акції Олександр Воронкін. У свої 34-роки він вперше здав кров і дізнався, що у нього четверта група.

«Було якесь певне хвилювання. У дитинстві я боявся здавати кров, бувало втрачав свідомість, були якісь побоювання»,-розповів донор.

Під час акції в музеї грала акустична музика. А художниця Тетяна Шипова малювала скетч-картини.

«Я намагаюся схопити образ учасників акції. Хлопець, який прийшов вперше, ну так, як я Його бачила в проекції, так і намалювала», - зазначила Тетяна Шипова.

Представниця громадської організації «ДонорUA» Тетяна Канчура каже: Захід приурочили до Дня захисника та захисниць України. Зібрана кров повинна допомогти 25 людям.

«Ми не просто так вибрали дату 15 жовтня, після Дня захисника і захисниць України. І локацію обрали відповідну-музей АТО, бо Дніпро дуже багато зробив для захисту України. І донорів теж можна вважати захисниками, так як вони бережуть здоров'я пацієнтів», - зазначила співорганізатор акції.

Генеральний директор центру переливання крові Антоніна Сердюк каже: під час епідемії кількість донорів зменшується.

«Потреба в донорській крові та її компонентах буде завжди. Незалежно від того, чи є карантинні заходи, чи військові дії на сході України. Кожен день люди оперуються, народжують, і це вимагає також використання компонентів крові. Тому поповнення ургентних запасів має дуже велике значення для того, щоб людям надавати своєчасно допомогу», - зазначила Антоніна Сердюк.

Наступну подібну акцію планують наприкінці жовтня в обласній станції переливання крові.