Споживачі отримають компенсації через те, що вдома не було світла. В Україні тепер будуть менше витрачати часу на усунення аварій в електромережах. Також українці зможуть отримати компенсацію через відсутність у будинку світла.

Таке рішення прийняла Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Якщо раніше аварії усували протягом доби, то зараз час скоротили до 22 годин. Також українці можуть отримати компенсацію через те, що залишилися без світла. Сума виплат становить 300 грн. Компенсація повинна прийти українцям в платіжці за місяць. У тому випадку, якщо сума не прийде, споживач повинен звернутися в НКРЕКП.

Як повідомлялося раніше, українці почали отримувати платіжки за комуналку з вписаними туди штрафами. У Києві мешканцям з боргами в платіжки додали нові нарахування. У графі написана складова заборгованість і відсоток річних. Так як борги за комунальні послуги стрімко зростають, населення вирішили теж карати «копійкою». У тих, хто має борги за комуналку, відразу враховані і штрафи. Все це має нібито налагодити платіжну систему населення.

Нагадаємо, якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 мінімальних зарплат, накладення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не проводиться. У такому випадку Виконавець зобов'язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна.

Як повідомлялося раніше, Міністерство соціальної політики України планує скасувати норму, введену навесні 2020 року, Про збільшення на 50% соціальних нормативів на ЖКП, що спричинить за собою скорочення субсидій для оплати комуналки.

Про ці новації інформує на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook представник Нацкомісії Ольга Бабій.

Прийнятий Нацкомісією стандарт якості дозволить українцям впливати на приватні компанії, які до цих пір могли вимкнути світло в приміщенні коли їм заманеться. За таке самоуправство їх можна карати фінансово-вимагати гроші за перебої з електрикою.

Ольга Бабій зазначила, що споживач, у домогосподарстві якого кількість відключень електрики перевищувала допустимий стандарт — має право отримати компенсацію.

Сума ця цілком реальна і становить 200 гривень для представників приватного сектору. Для всіх інших - 600 гривень. Ще додатково 50 гривень за кожне відключення, яке перевищує прийнятий стандарт.

Українці, яких вже втомили часті відключення електрики, відтепер можуть діяти. Звертатися за компенсацією до операторів систем розподілу, з якими у них укладено договір про послуги з постачання електрики.

Щоб її отримати, потрібно написати заяву, вказавши недотримання гарантованого стандарту. Тобто вказати кількість відключень електрики за один рік, тривалість яких більше однієї години.