Недобудований готель «Парус» на набережній Дніпра став своєрідним символом міста. На ньому зображений тризуб висотою в 56 метрів, тут зізнаються в коханні і роблять селфі.

Як повідомляється, будівля відома далеко за межами міста і можна сказати, є однією з його візитівок, однак, не з найкращим "іміджем".

На початку 1970-х років радянська влада мала намір побудувати новий символ Дніпропетровська. Будівля повинна була символізувати радянську міць і велич держави.

Було вирішено будувати готель-хмарочос в 29 поверхів, а місцем споруди став берег Дніпра. Проект готелю розробляли ще в 1972-1974 роках. Керував проектом талановитий і досвідчений архітектор Володимир Олександрович Зуєв зі своєю командою (Б.Медгауз, в. Товстик, і. Богданов.).

Проект не мав жодних аналогів у світі. У 1974 році проект будови був затверджений. Загальна площа забудови становить 6,9 га. загальний обсяг будови - 188 000 м3. Завершення будівництва пророкували на 1979 рік.

Кошторис на 25 мільйонів рублів була схвалена, проте Москва виділила трохи менше 10 мільйонів, решту необхідно було набрати на місцевих заводах за рахунок шефської допомоги.

Гроші з Москви були виділені за особистою протекцією Л.І. Брежнєва, проект був переданий на баланс УРСР і будівництво почалося.

На відміну від звичайних радянських будівель при створенні «вітрила» майже вся інфраструктура була створена ще до закінчення головних робіт. Готельний комплекс "Парус" повинен був поєднати під одним дахом торгово-розважальний, спортивно-оздоровчий і туристичний центр з комплексом медичного та ремонтно-побутового обслуговування.

У цокольному поверсі передбачалися різні майстерні, 2 трансформаторні підстанції, бойлерна, вентиляційні камери. З правого боку готелю розташувалися приміщення для кафе, барів, саун, кеґельбанов. З лівої - для перукарень, ощадних кас, кухні, прального цеху, на другому поверсі — ресторан, кіноконцертний зал, конференц-зал.

Для оперативного пересування по готелю персоналу і відпочиваючих в центрі будівлі було передбачено 7 вантажних і 10 швидкісних пасажирських ліфтів, незадимлювана і дві Висотні сходи в різних корпусах будівлі. 

За первинним задумом проектувальників, готель повинен був бути кольору морської хвилі.

Під час будівництва ряд робіт безкоштовно виконувався місцевими підприємствами, а решта — фінансувалося Міністерством комунального господарства України. Як виявилося пізніше « "гігант" такого роду виявився не потрібним ні Києву, ні Москві. До 1987 року 80% будівельних робіт було виконано. Будівництво всіх основних конструкцій було завершено, перегородки встановлені, а вікна і двері стояли практично скрізь. Потрібно було починати внутрішню обробку і установку меблів. Але для цього було потрібно ще 10 мільйонів і півроку робіт. Але цього не сталося. Фінансування будівельних робіт почало зменшуватися, а з 1995 зовсім припинилося.

Крім фінансування, на долю «вітрила» вплинула і внутрішня зміна влади: спершу зняття з посади першого секретаря обкому партії Віктора Бойка, а після — урізання фінансування міста в рази Михайлом Горбачовим під час чищення так званого «Дніпропетровського плану».

Готель став приходити в занепад. З часом все, що можна було розтягнути з конструкції будівлі, розікрали, а бетонні корпуси так і залишилися голими без належної консервації.

У 2005 році хмарочос був проданий ПП «Ромбус-Приват» за $ 4 000 000. За умовами контракту, покупці повинні були добудувати готель до 2015 року. Але не склалося.

Зараз можна почути міф про те, що нібито готель скоро завалиться. Подейкують, що його запустили самі архітектори, яким неабияк набридли прохання скопіювати комплект креслень, що складається з майже двох тисяч листів.