Пацієнти часто скаржаться на проблеми з очима: сльозоточивість, почервоніння, набряклість, а іноді і проблеми із зором. Дійсно, зараз є дослідження, які стверджують, що очі можуть бути «вхідними воротами» для вірусу і він може вразити їх слизову оболонку.

Деякі джерела говорять про 5-7% випадків прояву ковіда у вигляді коронавірусного кон'юнктивіту. Всесвітня організація охорони здоров'я внесла ураження очей в список частих симптомів, що говорять про хворобу, так як слизова очей – благополучне середовище для коронавірус. Справа в тому, що РН коронавірус збігається з PH сльози, тому, якщо вірус потрапив в очі, він в них затримується і починає вражати цей орган.

Тому ПЛР-аналізи метод діагностики, що грунтується на дослідженні генетичного матеріалу пацієнта, можна брати прямо зі слизової оболонки очей.

Найчастіші офтальмологічні прояви коронавірусу - кон'юнктивіт і блефарит (патологія, яка вражає повіки і викликає запалення краю повік). Також COVID може виражатися в почервонінні очей, світлобоязні, сльозотечі і різях в очах. Рідше пацієнт може скаржитися на затуманення зору, різні плями і іскри перед очима. Якщо у людини, яка перенесла ковид, з'явилися скарги на очі, потрібно звернутися до офтальмолога. Він обстежує і призначить правильне, грамотне лікування. У більшості випадків буде призначена противірусна, антибактеріальна, протизапальна і терапія, що підвищує місцевий імунітет. Також таким людям необхідно дотримуватися правильного харчування і відмовитися від куріння, адже очі – це частина організму, і загальний стан позначається на цьому органі.

Крім того, для профілактики коронавірусу офтальмологи радять носити в громадських місцях не тільки маски, рукавички, а й окуляри.