У Дніпрі відбувся Всеукраїнський чемпіонат зі скандинавської ходьби серед слухачів університетів третього віку регіонів України. В рамках заходу Українська федерація скандинавської ходьби провела кубок зі спортивного туризму. Про це повідомили в прес-службі Дніпровської міської ради.

На спортивний форум з'їхалися близько 200 осіб з різних куточків країни, найповажнішій учасниці – 86 років. Більшість приєдналася до флешмобу на дистанцію в 2,5 км, а деякі вирішили долати конкурсну дистанцію в 5 км.

"Представники з 19-ти міст України відвідали ці змагання в Дніпрі, який став центром спортивного руху серед слухачів університетів третього віку. А учасники нашого університету-постійні переможці та призери різних всеукраїнських та міжнародних чемпіонатів. Взагалі Дніпровський Університет третього віку-наймасштабніший серед подібних в Україні. Його ініціатор і натхненник – мер Борис Філатов. Завдяки його вольовій позиції університет отримав славу, яка у нього є зараз", – підкреслив директор Департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Артем Ніделько.

Зі свого боку спеціалістка управління з питань розвитку соціального захисту населення департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Вікторія Дерец зазначила: "Пишаємося, що саме Дніпро приймає такі змагання. Загалом скандинавська ходьба - це той вид спорту, фізичної активності, який допомагає людям підтримувати здоров'я, уповільнює старіння і тримати організм в тонусі. А для людей поважного віку - це вкрай важливо. Слухачі Дніпровського Університету третього віку мають можливість абсолютно безкоштовно відвідувати різні лекції та заняття спортивного напрямку: це і зарядка, скандинавська ходьба, китайська гімнастика плейстік, танцювальна фітнес-програма зумба. Тому запрошуємо дніпрян поважного віку приєднатися до дружної команди УТВ".

Учасниця чемпіонату львів'янка Світлана Климишина професійно займається скандинавською ходьбою.

"Я інструктор з цього виду спорту, а також представляю Львівську громадську організацію "золоті роки". Чудова організація змагань в Дніпрі. Такі всі привітні, і тут панує радісна атмосфера, заряджає і надихає бути ще активніше", - зазначила жінка.

Першим на конкурсній дистанції в 5 км фінішував Валентин Карпюк з Рівного: "Тільки втретє в житті тримаю ці палиці в руках. Думаю, що фінішував першим завдяки тому, що постійно оздоровчим бігом займаюся, і це дало своє. В цілому все життя фізкультурою займаюся".

Переможці змагань, крім дипломів, отримали й цінні подарунки.

Довідка. Університет третього віку в Дніпрі - це унікальний соціальний проект для людей поважного віку. Дніпро - перше місто в Україні, де такий важливий проект підтримується на рівні місцевої влади і налічує рекордну кількість студентів – близько 13000. Записатися в університет можна, відвідавши офіс за адресою: вул.Страказацька, 40-Б. При собі необхідно мати паспорт і пенсійне посвідчення.