У Києві Дніпропетровщину вважають одним з найбагатших регіонів України. Тому бюджети області та обласного центру, як і до цього, повинні перерахувати пристойні суми в державну казну в 2022 році.

Інформатор гроші писав, що в Бюджетному кодексі України передбачена базова дотація, коли державний бюджет надає місцевим бюджетам кошти на певні цілі. А є Реверсна дотація, коли навпаки-місцеві бюджети перераховують кошти до державного бюджету.

Розраховується ця дотація виходячи з надходження до бюджету міста податку на доходи фізичних осіб у розрахунку на одного жителя і порівнюється з таким же показником за всіма зведеними бюджетами обласного значення. Якщо показник більший за коефіцієнт 1,1, то перевищення у розмірі 50% забирається до державного бюджету і перерозподіляється між іншими регіонами (дотаційними).

Тобто, якщо в Дніпрі середня зарплата вища, ніж в інших містах обласного підпорядкування, то, відповідно, більше перераховується до бюджету податку на доходи фізосіб і тим більший розмір реверсної дотації. Така ось парадоксальна штука.

Але ще більший парадокс ми виявили сьогодні, коли вивчали цифри проекту держбюджету на 2022 рік. Виявляється, за планом Кабміну бюджет Дніпропетровської області повинен буде передати до держбюджету 773 млн 827,9 тис.грн, а бюджет Дніпра – 1 млрд 184 млн 808 тис. грн.
Звідки такі цифри

Згідно з урядовим варіантом проекту держбюджету, в 2022 році Дніпропетровська область отримає 786 млн 213,3 тис.грн освітньої субвенції. Додатково область отримає 187 млн 414 тис. грн спецдотацій на утримання шкіл і лікарень.

Для діток з особливими освітніми потребами з держбюджету планується виділити 32 млн 899,6 тис. грн. На підтримку окремих установ та заходів у системі охорони здоров'я Дніпропетровщина може розраховувати на 180 млн 772,7 тис.грн. Крім цього, на купівлю житла для дітей-сиріт та прийомних сімей у проекті бюджету заплановано виділити 101 млн 864,6 тис.грн, а на створення служб підтримки для тих, хто постраждав від домашнього насильства, фінансування може бути на рівні 11 млн 859 тис. грн.

Також, на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності область може отримати зі спеціального фонду бюджету 1 млрд 113 млн 767 тис.грн. А ось повернути в державну казну Дніпропетровський регіон повинен буде 773 млн 827,9 тис. грн реверсної дотації.

Дніпро наступного року може отримати 1 млрд 890 млн 326,8 тис. грн освітньої субвенції. Ще 298 млн 052 тис.грн Дніпровська громада може отримати на компенсацію недоотриманих доходів через пільги зі сплати земельного податку Південмашем.

Але при цьому, базову дотацію, яка перераховується з державного бюджету місцевим бюджетам, Дніпро не отримає, зате повинен буде повернути в держскарбницю 1 млрд 184 млн 808 тис.грн реверсної дотації.

Кривому Розі пощастило трохи більше: на освіту в якості субвенції місто отримає 1 млрд 239 млн 952,7 тис.грн, а повернути до держбюджету повинен буде 461 млн 501,3 тис. грн реверсної дотації.